TARİHÇE

Sar Grup temellerini 1950’li yılların başlarında taş ocağı ve madencilik alanındaki girişimleri ve çalışmaları ile atmıştır. Sektörde farklı dallarda yatırımları ile zaman içerisinde büyüyerek öncü şirketler arasındaki yerini almıştır.

Bu başarılı girişim ve 40 yılı aşkın deneyim ile 1990’lı yılların başında inşaat malzemeleri satışı alanında faaliyetleri ile inşaat sektörüne de adını yazdırmış oldu.

Sektörde ortaya koyduğu projelerle ve sunduğu hizmet ile müşterilerinin ihtiyaçlarına ‘’en iyi’’ şekilde cevap veren ve her detayı ayrıca düşünüp ihtiyaçtan fazlasını da sunabilen bir şirket olduğunu gösterdi.

2000’li yılların başından itibaren ‘’Hazır Beton’’ üretim faaliyetleri ile mevcut konumunu her geçen gün daha da sağlamlaştıran ve öncü şirketler arasına giren Sar Grup, 2013 yılı sonrası sanayi lojistik antrepoları inşaa ederek, kiralama faaliyetlerine yöneldi. Bununla birlikte konut projlerine ilgisini arttırarak başarılı girişimlerde bulundu.

Son yıllar içinde Madencilik alanında yaptığı girişimler ve yatırımlar ile ülke sınırlarını aşıp, yurtdışında da başarılı işlere imza atmaya başlayan Sar Grup Gana’da yürüttüğü madencilik sektöründeki çalışmalarına devam etmiş ve hedefini, yurtdışı yatırım ve projelerini arttırıp, bu yönde de büyüyüp ilerlemek olarak belirlemistir.

Sar Grup 2016 yılı itibarı ile beton ekipmanları kiralamaları alanında da etkin bir biçimde yer almaya başlayarak, söktördeki hızlı ve istikrarlı ilerlemesine devam etmektedir.

Kaliteli ve vizyoner ilerleyişine her geçen gün yeni ve farklı bakış açıları ekleyen Sar Grup farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla da ülke ekonomisine ve gelişimine katkıda bulunmaktadır.